بحث کاربر:Farzaneh

از irPress.org
پرش به ناوبری پرش به جستجو

آزمایش پیغام اخطار

آزمایش مشخصات اثر


امتحان می‌کنیم یک دو سه

امتحان می‌کنیم.[۱]

منابع

 1. فرزانه کتاب الکی. ۱۳۸۸.
‎‎

خسته نباشی --Babak ‏۲۲ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۵:۰۰ (UTC)

فرزانه، پانویس‌دار شدیم. الگوهای پانویس و پاورقی و نشان را از وپ کپی کردم این‌جا. بابک هم زحمت نصب کردنِ آن افزونه‌ای را کشید که فرستاده بودی. --پرستو ‏۵ مهٔ ۲۰۱۰، ساعت ۲۱:۲۴ (UTC)


سؤال

منظورت از «احتمالاً مطابق با متن اصلی است.» چیه؟ برای این‌که بدونم چقدر نهایی شده، می‌پرسم. آیا فقط متن را ویرایش کرده‌ای یا مقابله کرده‌ای با تصاویر یا هر دو؟ --پرستو ‏۳۰ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۱۷:۴۴ (UTC)

هم ویرایش کرده‌ام و هم با تصاویر مقابله کرده‌ام، اما فقط یک بار از سر تا ته مقاله را رفته‌ام و دلم راضی نیست. --Farzaneh ‏۳۰ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۱۷:۴۵ (UTC)
دلت راضی باشه لطفاً. توجه کن به «ضیق همکار». با این حال الان به این متن‌هایی که بازنگری کرده‌ای نگاه می‌کنم. و مرسی. --پرستو ‏۳۰ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۱۸:۰۳ (UTC)
مرسی پرستو :) و سعی می‌کنم بیشتر دقت کنم. --Farzaneh ‏۳۰ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۱۸:۴۷ (UTC)


Robofa

 • فرزانه، آیا می‌شود به رباتِ شما کار سفارش داد؟ مثلاً ایرادهای ویرایشی‌ای که زیاد تکرار می‌شود.. --پرستو ‏۶ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۰۰ (UTC)
حتماً. اصلاً روبوفا از اینجور کارها خیلی خوشش می‌آید. لطفاً سفارش کار را اینجا یا در بحث کاربر:Robofa بنویسید. --Farzaneh ‏۶ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۳:۲۰ (UTC)
 • فعلا خیلی خسته نباشی تا بعد --بابک ق ‏۶ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۲۰:۵۱ (UTC)
 • فرزانه، آیا روبوفا خاموش است؟ سؤال دقیق‌تر این‌که: چرا خوش‌آمد نمی‌گوید به کاربران جدید؟ باید کاری‌اش بکنیم؟ چه جوری تهییج می‌شود؟ --پرستو ‏۸ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۰۵:۳۶ (UTC)
ببخشید. از حالت کاملاً اتوماتیک درش آوردم که کمی به کارش نظارت کنم. مخصوصاً در مورد فاصلهٔ مجازی بعد از «به» و تبدیل «ه‌ی» به «هٔ» فکر کردم فعلاً نیمه خودکار عمل کند بهتر است. سعی می‌کنم کمتر تأخیر داشته باشد. --Farzaneh ‏۹ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۷:۵۹ (UTC)
 • ابدا، ما اصلا مدیا ویکی را آپدیت نمی کنیم--بابک ق ‏۲۰ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۳:۴۰ (UTC)
 • در مورد جایگزین کردنِ «هٔ» به جای شکل‌های دیگری که درست نیست، یک اتفاقی افتاده: نگاه کن به بخش ۷ و بعدترِ در دفاع از کلمه. انگار پیش از «هٔ» نیم‌فاصله افتاده. (مثلاً «در یک جامعﻩٔ زندانی شده..») --پرستو ‏۱۷ ژوئن ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۱۶ (UTC)
مرسی. نمی‌دونم چرا، اما بررسی می‌کنم. --Farzaneh ‏۲۰ ژوئن ۲۰۱۱، ساعت ۱۸:۲۵ (UTC)
نیم‌فاصله نیست. قبلاً هم یک بار اینطوری شده بود که نفهمیدم چرا. هٔ‌ی اشتباهی گذاشته، نمی‌دونم چرا هنوز.--Farzaneh ‏۲۰ ژوئن ۲۰۱۱، ساعت ۱۸:۲۹ (UTC)

عددها، چر، رچ

سلام فرزانه. در پاورقی دومِ متنِ داستایوْسکی و یادداشت‌هایش (از راست به چپ) بعد از اسم نویسنده‌ای (به حروف لاتین) سال زندگی‌اش در پرانتز آمده و بعد توضیحی به فارسی. عددها را که در آن میان وارد می‌کنم، می‌پرد پیش از نام نویسنده. پرانتز‌ها هم سر جای خودشان نمی‌نشینند. احتمالاً راه حل‌اش را می‌دانی؟--پرستو ‏۱۳ ژوئن ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۵۰ (UTC)

درستش کردم. قبلاً هم در یک مقالهٔ دیگر مشکل مشابهی دیده بودم. علت‌اش این است که حروف لاتین ذاتاً چپ به راستند، و ارقام فارسی و پرانتز آنقدر قویاً جهت‌دار نیستد و از نویسه‌های قبلشان تبعیت می‌کنند. برای اینکه به پرانتز و ارقام بگوییم که با اینکه قبلشان حروف لاتین آمده، اما متن راست به چپ است، باید قبلشان نشانهٔ راست به چپ (Right-to-left Mark U+200F) بگذاریم که من گذاشتم. اگر باز هم لازم داشتی کاراکتر بین اسم نویسنده و تاریخ را کپی کن. یا به من بگو. --Farzaneh ‏۱۳ ژوئن ۲۰۱۱، ساعت ۱۳:۵۵ (UTC)
نجات‌دهنده! ممنون. --پرستو ‏۱۳ ژوئن ۲۰۱۱، ساعت ۱۴:۰۱ (UTC)
می‌شود لطفاً نشانهٔ چپ به راست را هم جایی بگذاری که بتوانم کپی کنم؟ در بازنگری این متن به نشانهٔ چپ به راست نیاز پیدا کرده‌ایم: شاعران ال سالوادور. --پرستو ‏۲۵ ژوئن ۲۰۱۱، ساعت ۱۳:۲۴ (UTC)

اینجا نشانه‌هایی که ممکن است لازم شود را می‌گذارم. هر کدام بین دوتا حرف «آ». یک چیز مربوطی هم برایت با ای‌میل فرستادم.

 • نشانهٔ چپ‌به‌راست «آ‎آ»
 • نشانهٔ راست‌به‌چپ «آ‏آ»
 • زیرمتن چپ‌به‌راست «آ‎آ»
 • زیرمتن راست‌به چپ «آ‫آ»

دوتای دیگر هم هست که کپی نمی‌کنم اینجا چون سطر را به هم می‌ریزند. اما دانستن‌اش مفید است. فقط کدشان را می‌نویسم. باید در مک راهی باشد که نویسه را با کد وارد کرد. اگر فکر می‌کنی خوب است، می‌توانم برای وارد کردنشان الگو درست کنم.

 • زیرمتن اکیداً چپ‌به‌راست U+202D
 • زیرمتن اکیداً راست‌به چپ U+202E

--Farzaneh ‏۲۵ ژوئن ۲۰۱۱، ساعت ۱۳:۵۷ (UTC)


درخواست الگو

فکر کردم در مواردی مثل پاورقی‌های ۱۲ و ۵۰ مقالهٔ اسطوره‌های خورشید و ماه ۲ الگوی راست‌چین لازم می‌شود. می‌شود اگر فرصت کردی، لطفاً؟--پرستو ‏۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۳:۴۳ (UTC)

درست کردم. امتحان می‌کنی ببینی همینه که می‌خواهی؟ --Farzaneh ‏۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۳:۵۸ (UTC)
خودشه. و ممنون.--پرستو ‏۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۴:۲۰ (UTC)

بازنگری

این متنی که داری بازنگری می‌کنی (تهیهٔ یک فرستندهٔ امواج رادیوئی چگونه میسّر است؟) رو من تازه بازنگری کردم. البته احتمالاً می‌دونستی و فکر کردی احتیاج به بازنگری مجدد داره :) --Mohaddese ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۵:۱۳ (PST)

آره می‌دونم. فقط دارم فرمول‌ها رو جایگزین می‌کنم با عبارت‌های ریاضی. گفتم تگ بازنگری رو بذارم دوباره :) --Farzaneh ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۵:۱۸ (PST)
ای وای حق با تو است. مرسی که حواست بود. الآن درست می‌کنم. --Farzaneh ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۳:۳۶ (PST)

ایمیل

فرزانه، من متن ایمیل رو درست نکردم، بلد نیستم اصلاً، ولی ایمیل‌هایی که برای خودم اومده هم این مشکل رو داره، آخر متن ایمیل: «برای حذف صفحه از فهرصت پی‌گیری‌هایتان..».--Mohaddese ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۳:۳۱ (PST)

مرسی. نگاهش می‌کنم ببینم می‌توانم دستی درستش کنم، اما احتمالاً با به‌روز کردن مدیاویکی درست بشه. --Farzaneh ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۳:۵۹ (PST)
برای من اصلاً ایمیلی نیامد. ببین برای تو آمد؟--Mohaddese ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۴:۴۱ (PST)

کتاب جمعه ۲

می‌شه این‌جا رو ببینی (بخش کتاب کوچه ۲)، و بگی که می‌شه پاورقی کتاب کوچه ۲ رو این‌جور نوشت یا نه؟ یکی از کاربرها پرسیده در بحث:صفحهٔ اصلی. ممنون.--Mohaddese ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۴۶ (PST)


زحمت

 • فرزانه جان، می‌شه لطفاً این‌جا را ببینی؟ هر کاری کردم نتونستم درست‌ش کنم. مرسی.--Mohaddese ‏۱ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۲:۲۵ (PST)
سلام فرزانه، من همهٔ مقاله‌هایی را که بازنگری کرده بودم، محافظت کردم، به غیر از «خضر» در فرهنگ رسمی و فرهنگ عامّهٔ ایران ۲. چون یه مشکلی داره که در بحث‌ش هم مطرح کردم. و این بالا هم گفتم. اگر ببینی و بشه که درست‌ش کنی خیلی خوب می‌شه. مرسی.--Mohaddese ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۳۹ (PST)
یه سئوال دیگه. متن‌هایی که محافظت می‌کنیم، در فهرست متن‌های نهایی شده نمی‌روند، نه؟ چون نهایی کردن پروسهٔ دیگری داشت به نظرم، که اضافه کردن رده‌ها و این‌ها هم بود. من رده‌ای اضافه نکردم به این‌هایی که محافظت کردم. و یه چیز عجیب! صفحهٔ کاربریِ من در فهرست متن‌های نهایی شده است! نمی‌دونم چی شده که رفته اون‌جا، نمی‌دونم باید چیکارش کنم که اون‌جا نباشه دیگه.)--Mohaddese ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۴۴ (PST)
مرسی، خضر رو نگاه می‌کنم حتماً. راست می‌گی، رده‌ها هم بود. ممنون از یادآوری. البته بیشتر رده‌ها را روبوفا اضافه می‌کنه. اما ردهٔ مقالات نهایی‌شده داریم. --Farzaneh ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۵۱ (PST)
این همه رده داریم: ویژه:رده‌ها که باید اضافه کنیم. --Farzaneh ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۵۶ (PST)
 • من باز هم سئوال دارم، ببخش. شاهزاده کوچولو ۱ را من تایپ کرده بودم. بعد الآن که داشتم می‌دیدم، متوجه شدم که اکثر وقت‌ها وقتی بعد از «می»، «ک» یا «خ» آمده است، من اشتباه تایپ کرده‌ام. متوجه شدم که انگار این جوری تایپ کرده بودم: می:کنم، و می]خواهم. بعد باز متوجه شدم که گاهی وقتی shift و «ک» یا «خ» را می‌گیرم یه چیزی این وسط میاد که من نمی‌بینم. (چون قبلش Shift + space رو برای فاصله مجازی گرفته بودم). حالا سئوالم اینه که تو چه‌جوری متوجه شدی که اون وسط یه چیزی هست؟ شاید توی بعضی از متن‌هایی که بازنگری می‌کنم هم باشن. خیلی مرسی.--Mohaddese ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۱۰ (PST)
متوجه شدم که شاهزاده کوچولو ۱ را تو تایپ کرده بودی و خیلی هم کیفیت تایپ عالی بود. من فقط آنهایی را اصلاح کردم که یک چیزی مثل ] یا : بعد از می بود و دیده می‌شد. قابل حدس بود که شیفت هنوز کاملاً بالا نیامده وقتی که کلید ک یا خ را می‌زنی. از این چیزها پیش می‌آید. فکر نمی‌کنم حرف نامرئی‌ای این وسط اضافه شده باشد. من هیچ جور سیستماتیکی بررسی نکردم :) --Farzaneh ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۳:۲۹ (PST)


یادآوری

سلام فرزانه. می‌دونم که احتمالاً سرت شلوغه. ولی ما داریم شماره به شماره جلو می‌ریم و همهٔ متن‌ها رو نهایی می‌کنیم. الان رسیده‌ایم به شمارهٔ ۲۵ و شاهزاده کوچولو ۲ مونده هنوز. مرسی.--پرستو ‏۲۱ مهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۴:۰۱ (PDT)

سلام. مرسی از یادآوری. بالاخره این متن را بازنگری کردم. --فرزانه ‏۲۶ مهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۴:۳۹ (PDT)
مرسی. :) --پرستو ‏۲۶ مهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۲۰:۴۴ (PDT)