بحث:خدمت وظیفه

از irPress.org
پرش به ناوبری پرش به جستجو

پردیس - در حال تایپ مطلبی با عنوان "خدمت وظیفه" روز سه شنبه 24 فروردین 1389

سوال و پیشنهاد

1- آیا کلمه سئوال که در متن به همین شکل وارد شده است به شکل سوال وارد شود؟

2- پیشنهاد میدم برای مشخص شدن نقل قولهایی که در متن وجود دارد یک فاصله از خط بالا و یک فاصله از خط پایین وجود داشته باشد تا نقل قول مشخص شود.

به عنوان مثال:


گروهبان‌مان می‌گفت:

- یک سرباز، تشکیل شده است از تئوری و تجربه!

البته روشن نیستم که این سخنان حکیمانه را کجا خوانده بود، اما چنان محکم حرف می‌زد که معلوم بود یک زمانی، در جائی، این حرف‌ها را شنیده.


در این جا بین خط نقل قول و خط بالا و خط پایین فاصله ای است که نقل قول را به خصوص در متونی که طولانی هستند، مشخص میسازد. اگر پیشنهاد بهترین برای مشخص شدن نقل قولها وجود دارد ارائه دهید.

پردیس، سلام. قرار است در این پروژه به متن اصلی کاملاً وفادار باشیم. با این‌که هر دو پیشنهاد تو به لحاظ ویرایشی خوب و مفید است، اما لطفاً اِعمال نکن. ممنون. راستی، من تاریخ شروع تایپ کردن‌ات را از بحثِ صفحه راهنما منتقل می‌کنم به همین صفحه. ممنون بابت همکاری. --پرستو ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۳۱ (UTC)
پرستو جان، من ویرایش های انجام شده را مجددا درست کردم. یک سوال دیگر اینکه آیا در پایان متنی که تایپ شده و به انتها رسیده لازم است ساعت و تاریخ پایان اضافه شود؟ اگر نیاز نیست که این قسمت هم ویرایش میشود و من ساعت و تاریخ را پاک خواهم کرد. فقط اگر امکان داشته باشد شاید بهتر است برای مشخص شدن به پایان رسیدن یک قسمت علامتی در نظر گرفته شود.--PardisParto ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۱۸ (UTC)
خیلی ممنون، پردیس. و خوب است که تاریخ و زمانِ پایانِ کار همین جا باشد. و منظورت را از علامت گذاشتن نفهمیدم. قرار است برای مشارکت در تایپ و ویرایشِ هر متن ابتدا به صفحه‌ی بحث آن متن رجوع کنیم و ببینیم کار در چه مرحله‌ای است. --پرستو ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۸ (UTC)
خوب من الان کاملا متوجه روند کار شدم. از صبح دارم با این جا سر و کله میزنم که همه قسمت های کار دستم بیاد و الان دیگه تقریبا متوجه کل قضیه شدم. چشم. روند کار در قسمت بحث مشخص میشه. من تاریخ و ساعت را از پایان متن برداشتم. باز هم ممنون :) --PardisParto ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۱۶ (UTC)

این متن در تاریخ 24 فروردین 1389 ساعت 15:11 به پایان رسید.

بازنگری و محافظت شد. --پرستو ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۱:۴۱ (UTC)

آن عده‌ئی هم که حتی یک‌بار در زدگی به فکرشان زحمت نداده‌اند => آن عده‌ئی هم که حتی یک‌بار در زندگی به فکرشان زحمت نداده‌اند --امیر ‏۲۴ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۱۹:۲۴ (UTC)

مراسم احترام را نسبت به مافوق مورد بحث به جا آورد« => مراسم احترام را نسبت به مافوق مورد بحث به جا آورد» --امیر ‏۲۴ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۱۹:۲۴ (UTC)