بحث کاربر:Elnaz07: تفاوت بین نسخه‌ها

از irPress.org
پرش به ناوبری پرش به جستجو
(شیوه‌ی نگارش «کتاب هفته».)
جز
 
سطر ۳۹: سطر ۳۹:
 
==نگارش «کتاب هفته»==
 
==نگارش «کتاب هفته»==
 
سلام. شیوهٔ ویرایشِ «کتاب هفته» کمی با «کتاب جمعه» فرق دارد. لطفاً قبل از تایپِ مطالبِ «کتاب هفته»، نکته‌های اضافه شده به [[راهنما:محتویات|راهنما]] را نگاه کنید. ممنون.--[[کاربر:Mohaddese|Mohaddese]] ([[بحث کاربر:Mohaddese|بحث]]) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۱۳ (PST)
 
سلام. شیوهٔ ویرایشِ «کتاب هفته» کمی با «کتاب جمعه» فرق دارد. لطفاً قبل از تایپِ مطالبِ «کتاب هفته»، نکته‌های اضافه شده به [[راهنما:محتویات|راهنما]] را نگاه کنید. ممنون.--[[کاربر:Mohaddese|Mohaddese]] ([[بحث کاربر:Mohaddese|بحث]]) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۱۳ (PST)
 +
 +
==کمک در تایپ ==
 +
آیا برای تابپ  [[http://irpress.org/index.php?title=%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9_%D8%A7%D8%B2_%D9%85%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%AF%DB%8C%D9%86|دفاع از ملانصرالدین]] کمک نمی‌خوای؟ من می‌تونم بقیه‌ای را تایپ کنم --[[کاربر:امیر|امیر]] ([[بحث کاربر:امیر|بحث]]) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۱ (PDT)

نسخهٔ کنونی تا ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۱

سلام. ممنون که به جمعِ ما پیوسته‌اید. صفحه‌ی راهنما را خوانده‌اید؟ اگر سؤال دیگری هم برایتان پیش آمد، کافی‌ست در صفحه‌ی بحثِ من بپرسید تا برایش جواب پیدا کنیم. --Robofa ‏۲۱ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۴:۱۹ (PST)


بازنگری

  • سلام، ممنون که در کار تایپ کمک کردید. انگار که مشغول بازنگریِ کتاب کوچه ۲ هستید. اگر این طور است لطفاً الگوی «بازنگری» را به «در حال بازنگری» تغییر دهید، تا کاربران دیگر متوجه شوند که این متن در حال بازنگری است و آن را انتخاب نکنند. و خوب است که راهنمای بازنگری را هم (اگر نخوانده‌اید) بخوانید. خیلی مرسی. --Mohaddese ‏۲۵ مارس ۲۰۱۲، ساعت ۱۴:۱۷ (PDT)


سلام، ببخشیدالآن به «در حال بازنگری» تغییرش می‌دم. می‌خواستم بازنگری کنم. همون اول رسیدم به گنجشگک آشی‌مشی که توی فهرست نوشته متل آذربایجانی ولی توی متن نوشته متل کازرونی. گیج شدم! --Elnaz07 ‏۳۰ مارس ۲۰۱۲، ساعت ۰۱:۴۰ (PDT)

چند نکته

  • سلام، ممنون که کتاب کوچه ۲ را بازنگری کردید. فکر کردم یادآوری چند نکته بد نباشد، و لطف می‌کنید اگر در متن اصلاح‌شون کنید:
- قبل و بعد از خط فاصله (-) همیشه فاصله می‌گذاریم.
- بیرون گیومه / پرانتز با کلمهٔ قبل یا بعد فاصلهٔ‌ کامل دارد، ولی کلمات درون گیومه / پرانتز باید بدون فاصله با گیومه / پرانتز باشند، مثلاً: بازنگری «کتاب کوچه ۲» تمام شد. (استثنا: ویرگول و نقطه، همیشه بدون فاصله با قبل، و با فاصله با بعد از خود می‌آیند: بدون توجه به این‌که قبل و بعدشان چیست.)
- وقتی بین شعرها ستاره آمده است، برای این که ستاره وسط صفحه قرار نگیرد و بی‌ربط به متن به نظر نرسد، از الگوی {{تک ستاره}} استفاده می‌کنیم. مثلاً می‌توانی خطابهٔ دهم در چند خطابه را نگاه کنی.
- اگر با چپ‌چین کردنِ اسم نویسنده یا شاعر، فاصلهٔ اسم‌ها با متن زیاد شود، به جای چپ‌چین از تو بردنِ متن (با :) استفاده می‌کنیم. که اسم دیده شود و بی‌ربط به متن به نظر نیاید، مثلاً می‌توانی شعرهای کودکان را ببینی.
- برای شعر، الگوی شعر را داریم که در مواردی مثل شعرِ صفحهٔ ۱۲۹، کتاب کوچه ۲، استفاده می‌کنیم. می‌توانی برای مثال قدیمی‌ترین شعر برای کودکان را ببینی.
- اگر بین عبارت‌ها فاصله باشد، مثل بخش معماها در کتاب کوچه ۲، از جدول استفاده می‌کنیم.
- اعداد نشان‌ها و پاورقی‌ها باید در محیط ویرایش مثل هم باشند، برای مثال در همین متن کتاب کوچه ۲ نشان ۱۷ دو بار تایپ شده، و به همین دلیل پاورقی‌‌ها از ۱۷ به بعد، به نشان مربوط به خود لینک نمی‌دهند.
- سعی می‌کنیم تا جائی که می‌توانیم شبیه متن اصلی تایپ کنیم. مثلاً بخش‌ها و زیربخش‌ها در همین کتاب کوچه ۲: ترانه‌ها یک بخش است که چند زیربخش دارد: روایت تهرانی، روایت آذربایجانی،.. بخش‌ها را با دو = قبل و بعد از عنوان بخش، و زیربخش‌ها را با سه = قبل و بعد از عنوان مشخص می‌کنیم. با این‌ کار، محتویات متن، مانند فهرست صفحهٔ ۱۱۹ نشان داده می‌شوند.
- کلمهٔ الله را به این صورت تایپ می‌کنیم: الـله.
- برای پاورقی ۶ و ۷، صفحهٔ بحث را ببینید لطفاً.

--در آخر، به نظرم خوب است، اگر دوست دارید در کار بازنگری کمک کنید، (ممنون و خوشحال می‌شویم اگر کمک کنید.) راهنمای بازنگری را بخوانید. --Mohaddese ‏۱۲ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۴:۱۷ (PDT)

  • خیلی ممنون که مجدداً برای کتاب کوچه ۲ وقت گذاشتی. لطفاً وقتی کارت با متن تمام شد، در خلاصه بنویس که «بازنگری شد». مرسی.--Mohaddese ‏۱۴ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۰۱:۲۸ (PDT)


نکته‌هایی که گفتید را اصلاح کردم.--Elnaz07 ‏۱۹ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۰۳:۵۹ (PDT)

بسیار عالی. خیلی ممنون.--Mohaddese ‏۱۹ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۰۵:۲۰ (PDT)


کمک برای بازنگری

  • سلام الناز. خیلی مونده تا بازنگری عملکرد دمکراسی در آمریکای لاتین ۲ تموم بشه؟ کمک نمی‌خوای؟ (از مقاله‌های کتاب جمعه، فقط بازنگری چهار مقاله مونده.) اگر کمک خواستی، من می‌تونم بقیه‌اش را بازنگری کنم :) --Mohaddese ‏۷ ژوئن ۲۰۱۲، ساعت ۱۶:۰۱ (PDT)

سلام. مرسی. تموم شد. ببخشید خیلی طول کشید. --Elnaz07 ‏۸ ژوئن ۲۰۱۲، ساعت ۰۵:۴۹ (PDT)


نگارش «کتاب هفته»

سلام. شیوهٔ ویرایشِ «کتاب هفته» کمی با «کتاب جمعه» فرق دارد. لطفاً قبل از تایپِ مطالبِ «کتاب هفته»، نکته‌های اضافه شده به راهنما را نگاه کنید. ممنون.--Mohaddese (بحث) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۱۳ (PST)

کمک در تایپ

آیا برای تابپ [از ملانصرالدین] کمک نمی‌خوای؟ من می‌تونم بقیه‌ای را تایپ کنم --امیر (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۱ (PDT)