بحث:کتاب جمعه ۲: تفاوت بین نسخه‌ها

از irPress.org
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سطر ۳۱: سطر ۳۱:
 
:: صفحه‌ی جدا فکر خوبی است اما صفحه‌ی اولیه‌ی ما، فهرست است. به این معنا که در صفحه‌ی فهرست است که همه‌ی عنوان‌ها می‌آید و از بقیه‌ی صفحات خبردار می‌شویم. به نظرت صفحه‌ی شناسنامه (که در واقع جلد ۲ است.) کجا معرفی شود؟
 
:: صفحه‌ی جدا فکر خوبی است اما صفحه‌ی اولیه‌ی ما، فهرست است. به این معنا که در صفحه‌ی فهرست است که همه‌ی عنوان‌ها می‌آید و از بقیه‌ی صفحات خبردار می‌شویم. به نظرت صفحه‌ی شناسنامه (که در واقع جلد ۲ است.) کجا معرفی شود؟
 
:::به نظر من گوشه سمت چپ کادری که ''فهرست مندرجات'' آمده، میتواند یک جعبه مشابهش باشد برای شناسنامه.--[[کاربر:TomTom|TomTom]] ‏۱۵ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)
 
:::به نظر من گوشه سمت چپ کادری که ''فهرست مندرجات'' آمده، میتواند یک جعبه مشابهش باشد برای شناسنامه.--[[کاربر:TomTom|TomTom]] ‏۱۵ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)
 +
::::پیشنهاد خوبی است، تکتم. مرسی. باید یاد بگیرم جعبه درست کنم. --[[کاربر:Parastoo|پرستو]] ‏۱۵ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۹:۴۰ (UTC)
  
 
== انتقال صفحه ==
 
== انتقال صفحه ==

نسخهٔ ‏۱۵ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۴۰

در حال نوشتن فهرست مطالب. --Farzaneh ‏۱۲ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۴۰ (UTC)

فرزانه، فهرست مطالب را تایپ‌شده داریم. دست نگه دار. --پرستو ‏۱۲ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۴۲ (UTC)

اوخ. مرسی. --Farzaneh ‏۱۲ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۵۵ (UTC)
شروع کردم دوباره. --Farzaneh ‏۱۲ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۳:۰۰ (UTC)
نه صبر می‌کنم در مورد شکل و اینها تصمیم بگیریم. --Farzaneh ‏۱۲ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۳:۰۳ (UTC)
تصمیم‌گیری در مورد شکل ارائه فهرست‌ها سرِ جایش است. اما باید زودتر برای متن‌ها صفحه ایجاد کنیم که عکس‌ها را بار کنیم. پس من فعلاً صفحه‌ها را بر اساس همین شکلِ فعلی درست می‌کنم. --پرستو ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۵۰ (UTC)

غلطی در فهرست هست که درستش نکرده‌ام: شعرِ نیما در صفحه ۶۱ چاپ شده، در فهرست آمده ۵۹. --پرستو ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۵۷ (UTC)

باز غلط در فهرست: شاعری چون طنین ناقوس در صفحه ۵۷ چاپ شده، در فهرست آمده ۵۵. غلط‌ها را درست نمی‌کنم. --پرستو ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۳:۲۳ (UTC)

نظرخواهی

در هر یک از موارد زیر اگر نظر و پیشنهادی دارید، دریغ نکنید.

  • شکل فهرست این‌طوری خوب است؟
منظورت تفاوت در شکل فهرست ۱ و ۲ است؟ --TomTom ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۳:۰۰ (UTC)
بله. در واقع تفاوت نه. منظورم شکل فهرست ۲ است. اگر خوب باشد می‌تواند الگو شود برای بقیه شماره‌ها. --پرستو ‏۱۴ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۲۹ (UTC)
  • در فهرستِ چاپ‌شده، بخش پرسه در متون فراموش شده بوده. ما چاره‌ای نداریم که این بخش را ایجاد کنیم. این با سیاستِ کلیِ ما مبنی بر وفاداری به متنِ اصلی در تعارض است. چه کنیم؟
من فکر می‌کنم خوب است تصحیح کنیم نکاتی‌ را که به وضوح اشتباه ویرایشی دارند ولی‌ در پاورقی متذکر شویم که این تصحیح انجام شده. --TomTom ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۳:۰۰ (UTC)
ممنون. راه حل معقولی به نظر می‌رسد. --پرستو ‏۱۴ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۲۹ (UTC)
  • باز هم در تعارض با سیاستِ کلی: مجبوریم به عنوان‌هایی که در بیش از یک شماره تکرار می‌شوند، شماره‌ای هم اضافه کنیم. (مثال: خودگردانی ۲) راهِ حل بهتری وجود دارد؟ --پرستو ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۵۶ (UTC)
در این مورد من فکر می‌کنم اولین بخش مقالات چندقسمتی را هم شمارهٔ ۱ بزنیم، و اگر مقاله قبلاً بدون شماره وجود دارد صفحه را با استفاده از فرم انتقال صفحه (دکمه‌ای در بالا کنار ویرایش و بحث) به «نام مقاله ۱» منتقل کنیم. در این صورت می‌شود بعد در «نام مقاله» صفحهٔ ابهام‌زدایی ایجاد کرد و به همهٔ قسمت‌های مقاله لینک داد. --Farzaneh ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۱:۲۸ (UTC)

خودگردانی دو خیلی بد است --بابک ق ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۱۰ (UTC)

بابک، بد بودنش مشخص است. سؤال این است که آیا راه حل بهتری وجود دارد؟ --پرستو ‏۱۴ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۲۹ (UTC)
منظور نام مقالهٔ خودگردانی ۲ است؟ من بدی‌اش را نمی‌فهمم :/ --Farzaneh ‏۱۴ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۰۹:۵۳ (UTC)
آن‌قدر که می‌دانم در مطبوعات رسم نیست جلوی عنوان اصلی شماره بگذارند. معمولاً زیرش با قلم کوچک‌تری ذکر می‌کنند »بخش اول« یا »بخش اِن‌ام و پایانی«. به این فکر کرده بودم که در پرانتزی جلوی عنوان چندمین قسمت بودنش را بنویسیم اما دیدم که طولانی و غیرکاربردی است. مثال: خودگردانی (بخش دوم) --پرستو ‏۱۴ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۴۲ (UTC)
راستی، در ویکی لازم نیست عناوین همهٔ صفحات با هم متفاوت باشد. ساختار درختی هم داریم، مثلاً می‌شود صفحات را این شکلی ساخت: کتاب جمعه ۱/خودگردانی و کتاب جمعه ۲/خودگردانی. من اگر رأیی داشته باشم به این شکل نمی‌دهم، به دلیل پیچیدگی‌هایی که در پیوندها ایجاد می‌کند. اما خوب است انتخاب‌مان را محدود نکنیم. --Farzaneh
  • شناسنامه را کجا بگذاریم؟ انتهای فهرستِ هر شماره؟ یا بالای فهرست؟ --پرستو ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۲۵ (UTC)
یا در یک صفحهٔ جدا؟ --Farzaneh
صفحه‌ی جدا فکر خوبی است اما صفحه‌ی اولیه‌ی ما، فهرست است. به این معنا که در صفحه‌ی فهرست است که همه‌ی عنوان‌ها می‌آید و از بقیه‌ی صفحات خبردار می‌شویم. به نظرت صفحه‌ی شناسنامه (که در واقع جلد ۲ است.) کجا معرفی شود؟
به نظر من گوشه سمت چپ کادری که فهرست مندرجات آمده، میتواند یک جعبه مشابهش باشد برای شناسنامه.--TomTom ‏۱۵ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)
پیشنهاد خوبی است، تکتم. مرسی. باید یاد بگیرم جعبه درست کنم. --پرستو ‏۱۵ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۹:۴۰ (UTC)

انتقال صفحه

عنوان این صفحه و صفحهٔ کتاب جمعه ۱ با کاف عربی بود :( احتمالاً کسی جایی نام را با کاف عربی نوشته و بقیه نام اشتباه را کپی کرده‌اند. من یک بار در صفحهٔ کتاب جمعه این اشتباه را کردم و صفحاتی با ك عربی در عنوان ایجاد کردم. صفحه را به صفحه‌ای با عنوان درست منتقل کردم. لطفاً دقت کنید که این اشتباه تکرار نشود. --Farzaneh ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۱:۲۳ (UTC)

خیلی ممنون بابت دقت و تذکرت، فرزانه. --پرستو ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۱:۳۵ (UTC)