بحث:شطرنج جوانان پیکار اندیشه‌ها ۱

از irPress.org
پرش به: ناوبری, جستجو

محتویات

ویرایش شطرنج جوانان ۱ تا ۱۴

  • حرفِ P و C هرگاه بدون عدد بیایند، باید بزرگ نوشته شوند.(بقیه حروف هم همین‌طور، اما این دو حرف از آن‌جایی که بزرگ و کوجک‌شان مثل هم هستند، مشکل ایجاد کردند) که این نکته بعضی جاها در متن اصلی رعایت نشده بود، که در تایپ اصلاح کردم.--Mohaddese ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۵۶ (UTC)
  • تصاویرِ صفحات شطرنج را در جاهایی قرار دادم که درباره‌شان صحبت شده بود، نه لزوماً در جایی که در متن اصلی آورده شده‌اند.--Mohaddese ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۵۶ (UTC)
  • برای بزرگ و کوچک کردن طول ستون‌های جدول، کافی است عددی که در این فرمول آمده را تغییر دهید: width="120pt"

--Mohaddese ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۵۶ (UTC)

  • تمرین‌های فصل اول از شماره ۸ شروع می‌شوند و در شماره‌های بعدی ادامه می‌یابند. عنوان فرعیِ این تمرین‌ها تمرین‌های فصل اول است که در شماره‌های بعدی تکرار نشده، لذا ممکن است تصور شود که عنوان تمرین A - 4 که در شماره ۹ آمده باید به‌ صورت عنوان فرعی نوشته شود، که اشتباه است. عنوان تمرین‌ها را فقط پُررنگ تایپ کردم.--Mohaddese ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۵۶ (UTC)
  • در متن، بعضی‌ جاها، فرمول (عددو حروف، به انگلیسی) وسط جمله آورده شده، که ترتیب این فرمول‌ها در جمله به‌هم ریخته می‌شوند. چون متن از راست به چپ است و این فرمول‌ها از چپ به راست هستند. در تایپ نتوانستم درست‌شان کنم.--Mohaddese ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۵۶ (UTC)


جدول‌ها و علائم

  • یه همچین چیزهایی می‌شه پیدا کرد، (از ویکی پدیا مثلاً)(برای صفحهٔ ۱۵۵ نیازه) ولی خیلی کوچیکن انگار. و یک مشکل دیگه‌ای هم که دارن اینه که اگه بعدشون یا قبلشون چیزی تایپ بشه، به شکل مربع درمیان.--Mohaddese ‏۱۵ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۴۵ (UTC)
  • یه سری علائم رو اما نتونستم پیدا کنم، مثل = که رویش + باشد. چیزی که پیدا کردم این‌جوری نشون داده بود:‌ +/= (=/+). و بقیه‌اش هم به‌همین ترتیب. [(http://en.wikipedia.org/wiki/Punctuation_(chess]. و یه سری از علامت‌ها رو هم این‌جا پیدا کردم: [۱]--Mohaddese ‏۱۵ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۴۵ (UTC)
فکر می‌کنم همین چیزی که پیدا کرده‌ای خوب باشد. منظور را می‌رساند. در بازنگری همین +/= (=/+) را قرار دادم در جدول. --پرستو ‏۷ دسامبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۱:۱۲ (UTC)

؟

  • صفحهٔ ۱۴۹، سمت راست،‌ پائین: انگار که یک علامت را ننوشته،‌ که فکر می‌کنم باید مربوط به «گرفتن مهره»، یا «حرکت از یک خانه به‌خانه دیگر» باشد.--Mohaddese ‏۱۵ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۴۵ (UTC)
مربوط به گرفتن مهره بود،‌ علامت را ننوشته بود. اضافه کردم. علامت = × . --Mohaddese ‏۱۷ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۱۰ (UTC)


عنوان

  • در عنوان «پیکار اندیشه‌ها» هم هست. این باید به عنوان اصلی اضافه بشه،‌ یا چی؟ کجا باید نوشتش یعنی؟ --Mohaddese ‏۱۶ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۹:۰۲ (UTC)
فکر کنم باید به عنوان اصلی اضافه بشه. بی‌دقتی از من بوده که از ابتدا عنوان رو کامل ندیده بودم. --پرستو ‏۱۶ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۹:۰۴ (UTC)
به عنوان اصلی اضافه کردم. باید شماره‌های بعدی را هم اصلاح کنم. --پرستو ‏۱۶ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۹:۰۸ (UTC)
ابزارهای شخصی

گویش‌ها
فضاهای نام
عملکردها
گشتن
جعبه‌ابزار