بحث:دولت شیلی پس از کودتا

از irPress.org
پرش به: ناوبری, جستجو

پاورقی‌ها

توی این متن نشان یک تعدادی از پاورقی‌ها از قلم افتاده . مثلا تو متن اصلی بین جائی که نشان پاورقی ۱۳ و ۱۵ هست، هیچ جا من عدد ۱۴ رو نمی‌بینم. همین طور در چند مورد دیگه (به‌نظرم نشان‌های ۲۴ و ۵۳ و ... ) . این در حالی هست که آخر مطلب، تو قسمت پاورقی‌ها برای این نشان های از قلم افتاده توضیح نوشته شده . این باعث اشتباه می‌شه به نظرم . به نظر شما چی کار کنم؟ --Sara HG ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۵۷ (PST)

قبلاً که با موردی این‌چنینی برخورد کرده بودم، از روی پاورقی می‌شد جای نشان را در متن پیدا کرد. اگر می‌توانی این کار را انجام بده. و البته به متنی هم برخورده‌ایم که تعدادی از نشان‌ها ظاهراً جا افتاده‌اند، اما در واقع عددها اشتباه تایپ شده بودند، و به همان تعدادی که در متن نشان داشتیم، پاورقی هم داشتیم.--Mohaddese ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۰۴ (PST)

مرسی محدثه. خودم هم به فکر اینکه یک جای متن عدد نشان‌های از قلم افتاده رو اضافه کنم بودم. اما ۱. نمی‌دونستم که می‌شه(اجازه دارم ؟) این کار رو بکنم و ۲. با توجه به موضوعات اون قسمت های متن واقعا کار سختی هست حدس زدنشان . به هر حال سعی می کنم یه کارهایی بکنم و اگر تغیراتی دادم، اینجا اشاره می‌کنم . تصمیم و زحمت نهایی باشد با ویراستار و بازنگر متن . --Sara HG ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۷:۵۷ (PST)

به نظر شما پاورقی‌های این متن که با فونت کمی کوچک تر از متن اصلی تایپ شده‌اند را طبق آن قسمت راهنما که در مورد ریزتر نوشتن متن توضیح داده بنویسم، یا معمولی. در واقع سوالم اینه که منظور از «ریز‌تر»، چقدر ریزتر هست؟--Sara HG ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۴:۱۴ (PST)

پاورقی‌ها در اکثر متن‌ها با فونتِ کوچک‌تر نوشته شده‌اند، اما در پیاده کردنِ متن، آن‌ها را با همان فونت معمولی تایپ می‌کنیم.--Mohaddese ‏۸ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۱:۰۵ (PST)

تایپ متن تمام شد. به‌زودی در قسمت بازنگری می‌ذارمش. در باز نگری لطفا توجه کنید:

۱. از بین نشان ‌های پاورقی‌‌های از قلم افتاده ( ۱۴و ۲۴ و۳۷و ۵۳ )، نشان ۳۷ و ۵۳ را با حدس به متن اضافه کردم امّا در مورد نشان ۱۴ و ۲۴ از روی توضیحات پاورقی نتوانستم تصمیم بگیرم که نشان کجا اضافه شود، به همین خاطر نشان ها در متن اصلی ۵۹ تا نشان داده می‌شوند و در قسمت پاورقی(حواشی) تعداد ۶۱ است. که به‌نظرم این دو نشان هم باید جایی اضافه شوند.

۲. بلافاصله بعد از تایپ با فونت لاتین نمی‌توانستم با فونت فارسی اعداد را تایپ کنم، ترتیب جمله به‌هم می‌خورد. بلد نبودم چه کار کنم . برای همین بین عبارت لاتین (که در این موارد اکثرا اسم مجله بود) و اعداد فارسی ( که در این موارد عمدتا شماره جلد مجله یا شماره صفحه و .. بود) خودم کلمه‌هایی اضافه کردم که ترتیب جمله به‌هم نخوره. اگر کسی می‌تواند بدون به‌‌هم خوردن ترتیب جمله این کلمات رو حذف کند.

در پاورقی‌ شماره‌ ۴: در نشریه بین‌المللی ELMERCURIO از ۱۰ تا ۱۶ اکتبر۱۹۷۶ ،کلمه «از» اضافه شده.

در پاورقی‌ شماره‌ ۱۰: CHILE AMERICA شماره ۲۲-۲۳-۲۴ اوت - سپتامبر - اکتبر سال ۱۹۷۶ ،کلمه «شماره» اضافه شده.

در پاورقی‌ شماره‌ ۴۰: در Chile - America شماره ۷-۲۵ نوامبر-دسامبر ۱۹۷۶ ،کلمه «شماره» اضافه شده.

در پاورقی شماره ۴۵: اسقف ساکن شیلی که در Chile.America شماره ۲۸/۲۹/۳۰ فوریه و مارس - آوریل ۱۹۷۷ ،کلمه «شماره» اضافه شده. --Sara HG ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۲۱:۲۱ (PST)

پاورقی‌ها اصلاح شدند و کلمه‌های اضافه حذف شد.--Mohaddese ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۰:۴۳ (PST)
ابزارهای شخصی

گویش‌ها
فضاهای نام
عملکردها
گشتن
جعبه‌ابزار