بحث:ایالات متحد و حقوق بشر در جهان سوم

از irPress.org
پرش به: ناوبری, جستجو
  • در این متن حرف اضافهٔ «به» با کلمهٔ بعدی‌اش فاصلهٔ کامل دارد.


جدول

  • جدولِ صفحهٔ ۷۴ باید کشیده شود؟ اگر بله، به چه صورت؟ اگر خیر، نوشته‌های زیر جدول به چه صورتی باید آورده شود؟--Mohaddese ‏۳۰ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۱:۴۸ (UTC)
محدثه جان، جدول باید در نهایت کشیده شود. این راهنما را ببین و اگر سخت نبود که خودت زحمتش را بکش. اگر هم دیدی نمی‌شود، به من بگو که انجامش بدهم. مرسی. --پرستو ‏۳۰ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۱۶ (UTC)
جدول خیلی خوبه. مرسی. فقط توی ردیف بالا چند تا پرانتزِ بلاتکلیف میاد وقتی ذخیره می‌کنیم، یعنی در ویرایش نیستن، ولی بعدش که ذخیره می‌شه پیداشون می‌شه! نمی‌فهمم چرا. --Mohaddese ‏۳۰ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۲۱:۲۶ (UTC)
این پرانتزهای بلاتکلیف رو پیدا نمی‌کنم. دقیقاً می‌گی کجا و بعد از چه کلمه‌هایی؟ مرسی. و نکتهٔ دیگه هم این‌که: نشان‌هایی که در جدول گذاشته‌ایم می‌شود به توضیحات جدول لینک شوند با استفاده از الگوی پاورقی. ولی می‌فهمم که ممکن است با پاورقی‌های اصلی قاطی شود. (گرچه اگر دو شمارهٔ انتهایی پاورقی‌ها به‌شان اختصاص داده شود بعید است مشکلی پیش بیاید.) الان این‌طور است که آن‌هایی که عدد تُک ۱ دارند به پاورقی ۱ ارجاع می‌شوند و آن‌هایی که عدد تُک ۲ دارند به پاورقی ۲. می‌شود این‌ها را عوض کرد و به پاورقی‌ای که در حقیقت وجود ندارد ارجاع‌شان داد. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۷:۳۳ (UTC)
با کروم که می‌بینم پرانتزِ بلاتکلیف هست، با فایرفاکس نیست. پاورقی‌ها نمی‌دونم چرا قاطی شده این‌جور، الآن اون پایین دو تا ۱ داریم و دو تا ۲،‌ اما ارجاعای همشون درسته، یعنی ۱ اول به هیچ‌جا ارجاع نمی‌ده، ۲ اول به نشان ۱ در متن ارجاع می‌ده، ۱ دوم به نشان ۳، ۲ دوم به نشان ۴، ۳ به نشان ۵. ستاره هم درست ارجاع می‌ده (ولی باز نمی‌دونم چرا در متن به جای اینکه علامت ستاره را بگذارد، نوشته ستاره). اما توضیحات جدول،‌ هر دو پاورقی را شماره ۱ نشان می‌دهد و پاورقی اول به هیچ جا ارجاع نمی‌دهند، پاورقی دوم به نشان ۱ در متن ازجاع می‌دهد. و اگر از نشان‌ها به پاورقی برویم، نشان ۱ در متن، به توضیحات جدول ارجاع می‌دهد. ها! مشکل دیگه هم اینکه الگوی چپ‌چین را به جای اینکه نشان دهد، نوشته است. کمک لطفن :( --Mohaddese ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۸:۴۶ (UTC)
پاورقی‌ها را دست نزن؛ کارت که با این متن تموم شد، بررسی می‌کنم. درست می‌شه. نگران نباش. در مورد چپ‌چین هم مشکل اینه که ج گذاشته‌ای به جای چ دوم. درستش کنی، مشکل برطرف می‌شه. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۹:۲۰ (UTC)
هوم، مرسی. --Mohaddese ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC)

محدثه جان، من دارم متن را بازنگری می‌کنم و تازه اوایل متن هستم (هنوز به جدول نرسیده‌ام). با این حال پاورقی‌ها را درست کرده‌ام (از دید خودم). لطفاً ببین مشکلاتی که با پاورقی‌ها داشتی، حل شده یا نه. ضمن این‌که برعکس متن اصلی، در پاورقی‌ها بین دو شمارهٔ پاورقی نباید خط خالی باشد وگرنه ردیف شماره‌ها به هم می‌ریزد. برای همین بود که دو تا یک و دو تا دو داشتی. برای ستاره هم باید از خود آیکون ستاره استفاده می‌کردی. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۴:۵۸ (UTC)

عالی! درست شده. مرسی. خسته نباشی :) --Mohaddese ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۵:۲۲ (UTC)


پاورقی شماره ۱

پاورقی اول، درباره کل مقاله توضیح داده و نشان در متن ندارد، نشان‌ها در متن از شمارهٔ ۲ شروع شده، اما در نهایت، بعد از ذخیره کردن، از شماره ۱ شروع می‌شوند، فکر می‌کنم که این‌جوری رابطهٔ بین پاورقی‌ها و نشان‌ها از بین برود. به‌جای پاورقی شماره یک می‌توان از ستاره استفاده کرد؟ یا اینکه می‌توان نشان یک را در انتهای عنوان قرار داد؟ --Mohaddese ‏۳۰ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۲۱:۲۶ (UTC)

به جای شماره از ستاره استفاده کردم. منطقی‌تر به نظرم آمد. تا نظر خودت چه باشد.. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۵:۰۰ (UTC)
من هم فکر می‌کنم که ستاره بهتر است. فقط در این‌صورت دو تا ستاره در پاروقی داریم، که به‌نظرم نمی‌رسه که کسی اشتباهشون بگیره. --Mohaddese ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۵:۲۲ (UTC)


اشتباه در متن اصلی

صفحهٔ ۶۹، پاراگراف ۲: بپرهیز => بپرهیزد.

صفحهٔ ۷۰، پاراگراف ۲: فعالان سیاسز => فعالان سیاسی.

صفحهٔ ۷۰، پاراگراف ۲: ایالات تحد => ایالات متحد.

صفحهٔ ۷۰، پاراگراف ۲: بر طرفانه => بی طرفانه.

صفحهٔ ۷۰، پاراگراف ۲: نیورهای => نیروهای. --Mohaddese ‏۳۰ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۲۱:۲۶ (UTC)

صفحهٔ ۸۲، پاراگراف ۱: شبعه => شعبه.

صفحهٔ ۸۵، پاراگراف ۲: شوروری => شوروی.

پاورقی ۱: گیومهٔ اضافه حذف شد.

پاورقی ۳: گیومه باز شده بود، ولی بسته نشده بود، بستم. --Mohaddese ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC)

ص ۶۶ س ۱۲: پنیوشه => پینوشه. در بازنگری اصلاح شد. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۳۲ (UTC)

ص ۶۸ پاراگراف ۳: کریسچن سانیس مانیتور => ساینس. در بازنگری اصلاح شد. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۴:۳۸ (UTC)

ص ۶۹ س ۹: گیومه‌ای باز شده و بسته نشده. گیومه را برداشتم. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۴:۴۲ (UTC)

ص ۶۹ س ۱۴: بایتستا => باتیستا. در بازنگری اصلاح شد. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۴:۴۴ (UTC)

ص ۷۰ س ۴: رنگ => احتمالاً «انگ» بوده است. دست‌اش نزده‌ام. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۵:۲۳ (UTC)

ص ۷۴ ذیل جدول: گزارش عضو بین‌المللی دربارهٔ شکنجه => احتمالاً «عفو بین‌الملل» بوده. دست‌اش نزده‌ام. --پرستو ‏۲ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۰۲ (UTC)

ابزارهای شخصی

گویش‌ها
فضاهای نام
عملکردها
گشتن
جعبه‌ابزار