بحث:آفرینش جهان در اساطیر افریقا ۱

از irPress.org
پرش به ناوبری پرش به جستجو

من در حال تایپ این متن هستم. --Elham ‏۳ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۱۶ (UTC)

صفحهٔ 141 این متن در پاراگراف دوم آمده «...روزگار قدیم پیر‌زنی نقیبی در خاک زد ...» اما در ادامهء پاراگراف گفته «... انسان ها از نقب بیرون آمدند...» تصور می کنم «نقیب» اول هم قرار بوده «نقب» باشد. به نظر شما عین متن بنویسم یا این که نقیب اول را هم نقب بنویسم؟

Elham این سوالات را از پرستو باید بپرسی --بابک ق ‏۳ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۳:۵۲ (UTC)

سلام الهام. ممنون بابت تایپ. احتمالاً چیزی که می‌گویی درست است (نقب اشتباهی نقیب چاپ شده) و خیلی خوب است که این‌جا در صفحه‌ی بحث نوشته‌ای. کسی که متن را بازنگری می‌کند این موضوع را در نظر خواهد گرفت. تا الان این‌طوری بوده که خطاهای سهوی (مثل این مورد) را اصلاح کرده‌ایم. مرسی. --پرستو ‏۳ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۵:۵۷ (UTC)


در صفحهٔ ۱۳۹، "چرا که هنوز مرگ و میر رایج نبود" به صورت "چرا که هنوز مرگ ومیر رایج نبود" تایپ شده--امیر ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۳۴ (PST)

در صفحهٔ ۱۴۰، "درِ کلبه در شمال خانه قرار دارد." به صورت "درِ کلبه درشمال خانه قرار دارد" تایپ شده--امیر ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۳۴ (PST)

محّرمات=> محرّمات (تشدید روی "ر" است)--امیر ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۳۴ (PST)

احساس می‌کنم بهتر است "سه شنبه" به صورت "سه‌شنبه" تایپ می‌شد همانطور که بین دو و شنبه در دوشنبه فاصله وجود ندارد. (البته احتمالا می‌خواستید به متن اصلی وفادار بمانید)--امیر ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۳۴ (PST)

در صفحهٔ ۱۴۲، "درآسمان" باید "در آسمان" باشد--امیر ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۳۳ (PST)

در این متن، ۱۱ بار آفریقا ظاهر شده و ۱۳ بار افریقا--امیر ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۳۳ (PST)

مشخصات متن

با درود. من یک کاربر تازه و خواننده مطالب اینجا هستم. به نظرم بهتر است در بالای هر صفحه یک نوار قرار داده‌شود که در آن مشخص شود این مقاله در چه تاریخی منتشر شده‌بوده و نویسنده و مترجم و احتمالا عنوان اصلی انگلیسی و دیگر مشخصات آن چیست. الان در متن این صفحه من دوست داشتم تاریخ انتشار آن را بدانم که پیدا نکردم و نام باجلان هم که در بالایش نوشته شده بود اول شک کردم که شاید نام تایپ‌کننده باشد.--ماني ‏۲۰ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۵:۱۴ (PST)

سلام مانی، نام تایپ کننده هیچ‌وقت در متن نمی‌آید. در تاریخچهٔ هر متن نام تایپ‌کننده و بازنگری‌کننده می‌آید. هر اطلاعات دیگر هم که آن زمان در کتاب جمعه آورده شده بوده، این‌جا هم می‌آید. تقریباً تمامی متن‌ها نام مؤلف و مترجم دارد. و عنوان انگلیسی هم اگر در اصلِ مقاله در کتاب جمعه آورده شده باشد، این‌جا هم می‌آید. و تاریخ هر مطلب را می‌توانی با توجه به این‌که مربوط به چه شماره‌ای است، راحت متوجه شوی. لینک تمامی شماره‌ها در صفحهٔ اصلی هست، و یا در این‌جا. با کلیلک روی هر شماره، فهرست مطالب و تاریخ انتشار آن شماره را می‌توانی به راحتی ببینی. --Mohaddese ‏۲۰ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۰۱ (PST)